אורטופדיה - הסתיידות בכתף

אורטופדיה - הסתיידות בכתף

מ.ד. בן 56 נשוי+3 , עובד כמחסנאי בחברת רכב  גדולה מזה כ 31 שנה, ללא היסטוריה של מחלות רקע או אשפוזים, אינו נוטל תרופות באופן קבוע, ומעולם לא עבר ניתוחים.

כל שנה מאז גיל 40 עובר אחת לשנה בדיקות דם ובדיקה גופנית בקופ"ח, ואחת לחמש שנים בדיקות סקר בחברת הביטוח שלו. ידו הדומיננטית הינה השמאלית.

בשנתיים האחרונות סבל מכאבי בכתף שמאל עם הגבלה תפקודית שהתבטאה בהרמת יד  שמאל עד גובה הכתף בכבד, קשיים בגילוח וצחצוח שיניים , ולכן עבר להשתמש ביד ימין, וקשיים להגיע לישבנו בשירותים.

Portrait of sporty woman putting her hand on red spots on while has sport injury in her shoulder.

בירור אורתופדי שערך בקופ"ח העלה ממצאים של הסתידויות בכתף שמאל האחראים לתהליך הדלקתי ולכאבים וההגבלה התפקודית. טופל בכדורים, פיזיוטרפיה שהקלו במעט על כאביו אך ללא שום שינוי בטווחי תנועת הכתף.

בחודשים האחרונים אף התעורר משינה בשל כאביו, והיה עייף במשך שעות היום. נשלח ע"י אורתופד הקופה לביצוע סונר כתפיים, ושם הודגמו מספר הסתידויות גדולות על פני גיד הסופרא-ספינטוס בשתי הכתפיים, וללא קרעים בגידים.

נוכח התגברות כאביו קיבל 2 זריקות  של סטרואידים לכתף שמאל. לאחר הזריקה הראשונה היתה הטבה בכאבים למשך 3 שבועות, ואז קיבל זריקה שניה שלא שיפרה את כאביו. לאחר כל זריקה לא היתה שום הטבה בטווחי התנועה, ועקב כך נאלץ לקצץ בשעות עבודתו לאחר שגם הממונה עליו ראה שהוא "מזייף" בעבודה.

פנה למרפאתי לאחר ששמע מחברים שאולי טיפול בגלי הלם יכול לעזור לו. בתשאול הראשוני שנעשה לו, מתברר שלשני הוריו יש סכרת מזה שנים, ואמו אף סובלת מתת פעילות של בלוטת התריס.  בדיקות מעבדה שהביא איתו היו בנות שנתיים ימים, אך כבר אז התגלו רמות נמוכות של הורמונים בבלוטת התריס, ולדבריו הרופא משפחה ביקש לחזור על הבדיקות כעבור 6 חדשים, דבר שהוא לא עשה שכן היה טרוד בכאבי הכתף שלו. הוא קיבל ממני מכתב לרופא המטפל שלו ובו בקשתי לביצוע חוזר של תפקודי בלוטת התריס. כשחזר עם התשובות התברר שאכן סובל מתת-פעילות בלוטת התריס והחל לקבל טיפול תרופתי באלטרוקסין.

ל 30% מהסובלים מהסתידויות בכתפיים יש גם סוכרת או תת-פעילות של בלוטת התריס.
מבחינה אורתופדית , קיבל 4 טיפולים בגלי הלם , וכבר לאחר הטיפול השני הרגיש הקלה בכאביו,כשבמקביל החל לבצע תרגילים לשיפור טווחי התנועה אותם קיבל מידי. לאחר 4 טיפולים, טווח התנועה היה כמעט מלא, וכאביו ירדו ביותר מ50% .

חזר לעבודה מלאה במחסן עם תפקוד מלא וגם בלילה כאביו נעלמו  ולא העירו אותו יותר.
צילום ביקורת שערך לאחר 7 חדשים הראה העלמות של ההסתידות בכתף שמאל המטופלת, בעוד בכתף ימין נשארה הסתידות אך לא היו כאבים או הגבלה תפקודים.

נגישות

לתאום פגישה

מוזמנים לשלוח לנו הודעה