דלקת בדרכי השתן - ממה היא נגרמת ואיך מטפלים בה?

דלקת בדרכי השתן - ממה היא נגרמת ואיך מטפלים בה?

הנתונים הסטטיסטיים מראים כי רוב הנשים סבלו או יסבלו מתופעות של דלקת בדרכי השתן לפחות פעם אחת בחייהן, כשקרוב ל- 20% מהנשים יסבלו מדלקות חוזרות כפעם בשנה. הסימפטומים המלווים את הדלקת אינם נעימים וכוללים תכיפות ודחיפות במתן שתן, תחושת צריבה וכאבים בזמן הטלת שתן, וכן ריח חריף וצבע עכור של השתן. ד"ר יוסף דיין, מנהל מרכז המומחים ד"ר דיין לרפואה משולבת, מסביר על הגורמים לדלקת בדרכי השתן אצל נשים ועל דרכי הטיפול.  

1844 (1)

הבחנה אנטומית

מבחינה אנטומית, ייתכנו דלקות בדרכי השתן התחתונות ובדרכי השתן העליונות. הדלקות יכולות להופיע בשני האיזורים יחד או לחוד. הדלקות המופיעות בדרכי השתן התחתונות נחשבות לשטחיות יותר, ואילו דלקות בדרכי השתן העליונות נחשבות לעמוקות יותר. בשני המקרים הטיפול הקונבנציונלי הוא באנטיביוטיקה, הגורמת לרוב הנשים לבעיות נלוות ולהופעה חוזרת של הדלקת, בשל הנזק שהיא גורמת לשכבת הפלורה, המכילה חיידקים מועילים לגוף.כדאי לציין שהאנטיביוטיקה פוגעת בפלורה במקומות אחרים (שונים) בגוף כגון נרתיק, מערכת עיכול – וזאת כדי שלא יובן שהפלורה נמצאת במערכת השתן (מערכת השתן היא סטרילית ואין בה חיידקים באופן רגיל).

דלקות חוזרות

יותר ממחצית מהנשים שסבלו בעבר מסימפטומים של דלקת בדרכי השתן יסבלו מהופעה חוזרת של הדלקת, לעיתים אף פעם בשנה. מכיוון שהגורמים לדלקות הם חידקיים בדרך כלל, הם מטופלים באנטיביוטיקה, שלא תמיד עוזרת או עוזרת לזמן קצר. במקרים מסוימים דלקת בדרכי השתן היא סימפטום נלווה לפטריית הקנדידה, ובמקרים כאלה האנטיביוטיקה לא רק שלא עוזרת אלא אף מסייעת לקנדידה לגדול ולהתרבות.
הגורמים להופעת דלקת בדרכי השתן

  • קיום יחסי מין, ובעיקר ריבוי פרטנרים, עלול להוות זרז להעברת חיידקים ולהידבקות בדלקות.
  • ירידת טונוס שרירי מערכת השתן בזמן הריון מקשה על הגוף להיפטר מהחיידקים.
  • בעיות עצביות כתוצאה מפגיעה בעמוד השדרה, טרשת נפוצה, סכרת ועוד.
  • פגיעה של רעלני הקנדידה השונים.

הטיפול

מרכז המומחים ד"ר דיין לרפואה משולבת מציע טיפול משולב בדלקות, כולל זיהוי הגורם המדויק להופעת דלקת בדרכי השתן. במרכז משלבים טיפולי רפואה קונבנציונלית יחד עם טיפולים מתקדמים כמו טיפול באוזון, הידרותרפיה וטיפול בחמצן, לצד חיזוק הגוף בעזרת טיפולי רפואה משלימה כמו דיקור, תזונה, הומיאופתיה ועוד. הטיפול אצלנו בטוח, אינו פוגע בגוף בשום צורה ודרך, ומבטיח את היעלמות הדלקת והגורמים לה, כך שלא תיאלצו לסבול מהופעה חוזרת ונשנית של הדלקת, כפי שקורה בדרך כלל.

נגישות

לתאום פגישה

מוזמנים לשלוח לנו הודעה