הסיבות העיקריות לבעיית שחיקת סחוס

הסיבות העיקריות לבעיית שחיקת סחוס

שאלה:

שמי יוסי, בן 54 עובד שנים רבות בתחום החקלאות. נהנה הרבה מהשהיה בחוץ ומתנועתיות יחסית של הגוף. לעומת חברים רבים אחרים בעלי תפקידי משרד. לאחרונה אני נתקל בקשיים והגבלה בתנועת הברך, נוסף על כך אני מרגיש קנאקים כאשר אני קם ויושב. מה יכולה להיות הסיבה לכך? האם זה בר תיקון?

3705140

תשובה:

ישנה סבירות מסוימת, על פי הדברים שכתבת, שאתה סובל מבעיית שחיקת סחוס ברכיים. סחוס הוא למעשה שכבת מגן המצפה את קצה עצמות המפרק, במקרה זה מפרק הברך. אותו סחוס, מהווה מעין בולם זעזועים חשוב וחיוני לתפקוד הברך במהלך השנים. אך מה לעשות? אפילו יסודותיו של הבניין החזק ביותר, נשחקים עם הזמן וזקוקים לחיזוק. כך שגם אם אתה רגיל לבריאות שלמה וגופך עמד לך שנים רבות, הרי ששחיקת סחוסים הינה נפוצה ביותר בבני חמישים ומעלה. הסיבות לתופעה מגוונות. בחלקן גנטיות וקשורות למבנה הרגליים או הברכיים, חלקן קשורות לאורח חיים אך בעיקרו, קשורות פשוט לגיל. ייתכן גם שאתה מרגיש קושי בירידה ועליה במדרגות ועוד דברים נוספים.

ראשית יש צורך באבחון צילומי, אשר יכול להעיד על שחיקה שכזו. במידה ואכן אובחנה שחיקת סחוס, הרי שיש מה לעשות על מנת להקל על התופעה. אחד הטיפולים המומלצים היום, אך רק במקומות המורשים לכך, הוא הזרקת אוזון לאזור. חמצן האוזון עשוי להקל על הכאבים ובעיקר לעודד צמיחה מחודשת של תאים באזור הפגוע. טיפול באוזון עשוי להביא לפיתרון של ממש למצב הברך.

מעבר לכך, ישנם מיני שינויים התנהגותיים שהוכחו כמסייעים בבעיות אורטופדיות בגיל מבוגר. הכוונה היא למשל לירידה במשקל, פיזיותרפיה. תרגילים רפואיים למיניהם. אני ממליץ להתייעץ עם אחד המרכזים המתמחים באורטופדיה ולראות האם מומלץ לך, מעבר לנאמר פה, טיפול תרופתי כזה או אחר או שימוש באמצעים מכאניים יותר להקלה על הברך.

נגישות

לתאום פגישה

מוזמנים לשלוח לנו הודעה