ויטמין C סרטן

צריכת ויטמין c, סרטן והקשר ביניהם

גוף האדם הוא מכונה משוכללת ומורכבת אשר ממשיכה לתפקד יום ולילה במשך עשרות שנים. אחד מהאתגרים הגדולים של הגוף, הוא הצלחה בשמירה על איזון של מאות ואלפי תהליכים פיזיולוגיים: שמירה על מאזן נוזלים, על רמת חומציות תקינה, על רמות חמצן בדם ובתאים, על רמות של מלחים, של ויטמינים, של הורמונים ועוד.

התהליכים הרבים המתרחשים בגוף במקביל בכל רגע נתון מייצרים כל הזמן הפרות של המאזנים השונים ולצדם פועלים מנגנונים שתפקידם להשיב את האיזון על כנו.

אחת מהפרות האיזון הללו, היא תהליך החמצון:

חמצן, ככל שהוא חיוני לנו ובלעדיו לא נוכל לחיות, כך יש לו גם פוטנציאל הרס והוא מזיק לתאים, פוגע בהם, גורם לפירוק של חלבונים ופוגע גם ב- DNA – החומר הגנטי השמור בכל תא בגוף.

 

ויטמין C סרטן

אחת מתוצאות תהליך החמצון היא היווצרותם של הרדיקלים החופשיים. אלו הן מולקולות (או אטומים), ששואפות למסור או לקבל אלקטרון ממולקולה אחרת וכך פוגעות באיזון המולקולרי של תאים בגוף.

הפגיעה בתאים כרוכה בין היתר, גם בסיכון להתפתחות תאים סרטניים (תאי גוף נורמליים, שעברו מוטציה ומתרבים ללא בקרה) וכאן נכנס לתמונה ויטמין C, אשר ידוע כנוגד חמצון חזק ביותר.

ויטמין c וסרטן – מניעה וטיפול

ויטמין C נוטל חלק במאות תהליכים פיזיולוגיים שונים ואחד מתפקידיו העיקריים הוא כנוגד חמצון.

לכן, ממליצים למעשנים ליטול תוסף של ויטמין C, היות והעישון מגביר מאד תהליכי חמצון ואת העקה החמצונית בגוף.

גם במערכת החיסון הוא חשוב על מנת לאפשר לתאי הדם הלבנים לתפקד בצורה תקינה.

מערכת החיסון אצל אדם בריא יודעת להילחם גם בתאים סרטניים, לחסל אותם ולמנוע מהם לשגשג.

לכן, לשם קידום בריאות ומניעת מחלות, חשוב מאד לצרוך ויטמין C בצורה מספקת דרך התזונה (פלפל אדום וצהוב, עגבניות, כרוב, כרובית, קייל ועלים ירוקים אחרים, ברוקולי, קיווי, גויאבה, תותים, אננס ועוד).

כטיפול אצל חולי סרטן, לפעמים נותנים ויטמין C בעירוי תוך ורידי במינון גבוה מאד, לאחר שמחקרים שונים הראו, כי הדבר מסייע בשיפור תוצאות הטיפולים ובשיפור איכות חיי המטופלים.

"דיין קליניק" – שילוב מנצח בין רפואה קונבנציונלית ורפואה משלימה

שמי דר' יוסף דיין, רופא ותיק בעל שנות ניסיון רבות כמומחה ברפואה פנימית ובוגר לימודי הומאופתיה.

יסדתי את "המרכז הרפואי דר' דיין לרפואה משולבת" במטרה לשלב בין הרפואה הקונבנציונלית לבין הרפואה המשלימה, מתוך ידיעה, כי שילוב זה מקנה את היכולת הטובה ביותר לטפל בקשת רחבה של בעיות רפואיות.

אני מאמין, כי על מנת להקל על סבל, לשפר את איכות חייו של המטופל ולרפא אותו, יש לקחת בחשבון את כל הגורמים המשפיעים עליו: הרגלי חיים, מצב נפשי וקוגניטיבי, גורמי מתח נפשי, נוכחות קרובי משפחה וחברים המסוגלים לספק תמיכה, מצב תזונתי, כאבים ועוד.

הגישה הטיפולית שלי ושל כלל צוות המרפאה היא הוליסטית ומציבה את המטופל במרכז. מעבר לכך, השילוב בין הרפואה הקונבנציונלית למשלימה מאפשר התאמה מדויקת של תכנית הטיפול לצרכי המטופל.

במרפאה תוכלו למצוא מענה טיפולי למגוון בעיות רפואיות:

  • אונקולוגיה (סרטן) – שיפור איכות החיים ושיקום המערכת החיסונית
  • איזון סוכרת
  • טיפול במחלות כרוניות
  • גסטרואנטרולוגיה – טיפול בתחלואי מערכת העיכול
  • בעיות אורתופדיות
  • הקלה על כאבים
  • חולשה, עייפות
  • דיכאון וירידה במוטיבציה

אנשי הצוות שלנו דוגלים בטיפול מסור, בליווי צמוד וביחס אישי לכל מטופל. זמינותנו לפניות, שאלות והתייעצות גבוהה וניתן לפנות אלינו באימייל ובטלפון.


בין היתר, הטיפול המתבצע במרפאתנו הינו אינפוזיות (עירויים) של ויטמינים ומינרליים מסוגים שונים, חומצות אמינו (=אבני בניין של חלבונים), אומגה 3+6, מגנזיום וברזל כאשר התאמת הרכב העירוי וסוג העירוי הינה פרטנית ומותאמת לכל מטופל ומטופל ובחלק מהמקרים מוסיפים גם טיפולים באוזון בעירוי או בזריקות.

לתיאום יעוץ הנכם מוזמנים ליצור קשר:

בטלפון:  077-230-4715

באימייל:  dayanleads@gmail.com

או באמצעות טופס הפנייה בעמוד "צור קשר" כאן באתר

נגישות

לתאום פגישה

מוזמנים לשלוח לנו הודעה