חוסר האיזון בין חומצות השומן אומגה 3 ואומגה 6 בתפריט המזון הישראלי

חוסר האיזון בין חומצות השומן אומגה 3 ואומגה 6 בתפריט המזון הישראלי

אומגה 3הינן חומצות השומן חיוניות במיוחד לצורך תפקודו המיטבי של כל תא ותא בגופנו. יחד עם זאת, גוף האדם אינו מסוגל לייצר באופן עצמאי חומצות מקבוצת אומגה 3, ועל כן עולה הצורך לספק אותן לגוף כחלק מתפריט התזונה השגרתית שלנו, באמצעות תוספי תזונה או באופן מלאכותי כמו אינפוזיה.

תפריט המזון הישראלי מורכב ממזונות עשירים יתר על המידה בחומצות שומן מקבוצת אומגה 6, בהם ניתן למנות את מרבית השמנים הצמחיים הרגילים (למעט שמן קנולה ושמן זית), המצויים במרבית המזונות המעובדים הקיימים, החל מחטיפים וכלה בקרקרים.

את חומצות האומגה 3, לעומת זאת, ניתן למצוא במעט מידי מזונות בתפריט הישראלי כגון בדגי מקרל, הרינג, סלמון, דגי הים הצפוני ובדגי ים נוספים, וכן בכמות מזערית באגוזי מלך, שמן קנולה וזרעי פשתן. חשוב לציין כי אלו הם מקורות המזון הבלעדיים כמעט לאומגה 3.

סוגי ויטמינים ומינרלים החיוניים לגוף

חשיבותה של חומצת השומן אומגה 3

חוסר האיזון בין חומצות השומן אומגה 3לבין חומצות שומן מקבוצת אומגה 6 עשויים להוביל לעודף שומנים בדם ולהגברת הנטייה להתפתחותן של מחלות לב וכלי דם, וכן לתהליכים דלקתיים כרוניים, המגבירים את הסיכון לכשל במערכת החיסונית ואף למחלות הסרטן.

אחד המרכזים המובילים במתן מענה טיפולי אופטימאלי לבעיות הנובעות ממחסור באומגה 3 ולקשת רחבה של בעיות רפואיות הוא מרכז ד"ר דיין לרפואה משולבת, המשלב שיטות ריפוי קונבנציונלית יחד עם שיטות ריפוי מתקדמות מתחומי הרפואה המשלימה.

שיטות טיפול ברפואה משלימה המשולבת ברפואה קונבנציונאלית מטעם המרכז כוללות מומחים ממגוון תחומים שונים כגון גניקולוגיה, אורתופדיה, כירורגיית כלי דם וכדומה, כשהרכז מעניק מענה טיפולי מיטבי למעטפת רחבה של מחלות ובעיות רפואיות, החל מכאבי דורבן או נפיחות בבטן וכלה במתן תמיכה בחולי סרטן.

מרכז ד"ר דיין לרפואה משולבת- הטיפול הייחודי למחסור באומגה 3

מסיבות שונות יישנם מגוון רכיבי תזונה מסוימים כמו חומצות אומגה 3 שאינם נספגים בגוף. אחת השיטות הטיפוליות הייחודיות והיעילות ביותר בהן מסתייעים במרכז ד"ר דיין לרפואה משולבת היא שיטת ההזנה התוך-ורידית של רכיבי תזונה חיוניים, שהינם הכרחיים למערכות הגוף השונות.

יתרונה של השיטה נטוע ביכולות לספק לגוף את אותם רכיבי התזונה במינונים הנכונים, ללא כל חשש מפני תופעות לוואי, בדרך המהירה והאפקטיבית ביותר. הטיפול משפר משמעותית את מצבו החיסוני והתזונתי של הגוף, ומעלה את יכולת ההתמודדות שלו עם מגוון רחב של מחלות שונות, תוך שיפור איכות חייו של המטופל.

שיפור איכות החיים בא לידי ביטוי בהפחתת רמת הטריגליצרידים בדם, צמצום הסיכונים להתקפי לב ואירוע מוחי, שיפור תפקוד הכבד והלבלב, האטת תהליך היווצרותה של טרשת העורקים,יעילות ייחודית בראייה ועל כך רופא עיניים יכול להוסיף.

נגישות

לתאום פגישה

מוזמנים לשלוח לנו הודעה