טחורים - מחלות מערכת העיכול

טחורים - מחלות מערכת העיכול

תופעה של כלי דם מוגדלים, פנימיים או חיצוניים, בפי הטבעת, הגורמים לכאבים קבועים בכל יציאה. אם לכאבים מתלווים גם דימומים, זה מחייב, בדרך כלל, ניתוח קשירה. אם מדובר רק בכאבים, מסתפקים בתכשירים מקומיים.

המודל הטיפולי המיוחד שלנו

טיפול יעיל בטחורים מתמודד תחילה עם הבעיה שגרמה להם: עצירות, שלשולים וכו'. הטיפול שלנו הוא אינדיבידואלי וכולל, בין השאר:

  • ריכוך היציאות, במקרה של עצירות.
  • קוליביוגן – לשיקום רירית פי הטבעת.
  • צמחי מרפא – לשיקום הרירית.
  • משחת אוזון – לשיקום החמצון של הרירית ולחיסול חיידקים מקומיים.
  • טיפול הומיאופתי.
9503

רבים מהחולים ממשיכים לשלב הטיפולים הכימותרפיים, כעבור שלושה עד שישה שבועות מהניתוח. אלה טיפולים קשים ואגרסיביים, שהורסים בעיקר תאים שנמצאים בקצב חלוקה מהיר: שורשי השיער, רירית מערכת העיכול, מוח העצם, תאי הזרע. רוב תופעות הלוואי של החולים נגרמות בארבע המערכות האלה. אחת הבולטות שבהן היא התפתחות נזק ברירית המעיים ועל רקע זה מתרחשת הפרעה הולכת וגוברת ביכולת הספיגה שלהם. במצב זה קיים קושי רב בספיגת מזון ותוספי מזון, כמו ויטמינים ומינרלים הנלקחים דרך הפה.

פרק הזמן העובר בין הניתוח ותחילת הטיפולים הכימותרפיים אינו מספיק, בדרך כלל,  להתאוששות ספונטנית של הגוף והחולה מגיע לשלב זה תשוש מאוד. בשל כך, עולה הסיכון לתופעות לוואי והן מופיעות בכמות ובעוצמה גדולות יותר. כתוצאה מכך, טיפולים רבים נדחים, מתפתחים סיבוכים נוספים שמצריכים אשפוזים חוזרים ומתן תרופות אנטיביוטיות מרובות והמערכה החיסונית נחלשת עוד יותר. החולים מאבדים ממשקלם, המערכות הפנימיות שלהם אינן מתפקדות במלואן והם אינם מצליחים לקבל את יתר הטיפולים הכימותרפיים בזמן.

לפעמים, האונקולוגים מחליטים להעלות את מינוני התרופות הכימותרפיות או להוסיף תרופה חדשה, כדי ליצור השפעה אגרסיבית יותר על הסרטן, אולם הדבר גם מגביר את סבלו של החולה: שינויים תכופים במצב הרוח, פגיעה באיכות השינה, הקאות, שלשולים, פצעים בפה וחוסר תיאבון. לעתים, כדי להקל על החולה, האונקולוג מוריד את המינון בגלל תופעות הלוואי, אבל בכך יורדת גם יעילות הטיפול.

טיפול תומך – הרופא האחראי

בראש המחלקה לתמיכה בחולי סרטן עומד ד"ר יוסף דיין, מנהל המרכז.

טיפול תומך – הצוות הרפואי המלווה

 

מרכז מומחים ד"ר דיין הוא מרפאה שמחבקת. המחלקה לתמיכה בחולי סרטן מעניקה טיפול תומך לחולי סרטן אינדיבידואלי לכל חולה ומלווים אותו בתמיכה נפשית, אישית וקבוצתית, תוך שמירה על קשר רצוף עימו, כולל במענה קולי ובאיתורית. חשוב להדגיש, כי אין סתירה בין הטיפול האונקולוגי לטיפול התומך. אנחנו נמצאים בקשר הדוק עם הרופא המטפל ומשמשים רק "טייסי המשנה" לידו. אנשי הצוות המרכיבים את המחלקה לתמיכה בחולי סרטן כוללים את:

רופא הבית – ד"ר דניאל מרנין וד"ר בוריס אהרונוב.

וצוות האחיות.

אנחנו מאמינים כי הטיפול בחולה מחייב גם טיפול מערכתי במשפחתו התומכת ולכן אנחנו מאפשרים לבני המשפחה לפנות אלינו בכל בעיה ובכל זמן.

קישורים:

"מטפלים בחולה ולא במחלה" (מעריב, 24.2.2004) – כתבה אודות מרכז ד"ר דיין וטיפול תמיכה בחולי סרטן

 טיפול מטאבולי | בדיקות סרטן | תזונה להרעבת סרטן | בדיקות פונקציונאליות | טיפולים בסרטן | טיפול פונקציונאלי | טיפולים במחלת הסרטן

נגישות

לתאום פגישה

מוזמנים לשלוח לנו הודעה