טיפול בהשמנת יתר – לבריאות ויופי יחדיו

טיפול בהשמנת יתר – לבריאות ויופי יחדיו

בתוך עמנו אנחנו חיים וסביבנו עוברים ושבים אנשים הלוקים בהשמנת יתר. אולי גם אנחנו נמנים עמם? מאחר שהשמנת יתר מהווה לא רק מפגע אסתטי, בעיני השמנים והמתבוננים בהם אלא בעיקר סיכון בריאותי, טיפול בהשמנת יתר לא רק חיוני אלא הכרחי ואינו סובל דיחוי.

השמנת יתר עלולה להיגרם מסיבות שונות – תורשתיות וסביבתיות. הרגלי תזונה לקויים, הפרעה מטבולית, חוסר שינה מספקת, טיפול תרופתי מסוים ועוד. תהא הסיבה אשר תהיה, אין לדחות טיפול בהשמנת יתר.
במרכז מומחים ד"ר דיין לרפואה משולבת מוצע לכם מתווה טיפולי ששותפים לו רופאים מומחים המשלבים את יתרונותיה של הרפואה הקונבנציונאלית מזה ושל הרפואה המשלימה מזה. ייעוץ תזונתי מקיף להרזיה ניתן באופן פרטני תוך התייחסות לגיל המטופל, מינו, אורח חייו, הבעיה ממנה הוא סובל ועוד.

סוגי ויטמינים ומינרלים החיוניים לגוף

טיפול בהשמנת יתר – יד לפה

אחת הדרכים לטפל בהשמנת יתר הינה שינוי הרגלי אכילה תוך צמצום עד כדי הימנעות ממזונות שומניים, ריבוי אכילת ירקות, צריכת תוספי מזון באופן מידתי, מבוקר ומפוקח, פעילות גופנית בעצימות נמוכה אבל על בסיס קבוע.

יותר מאשר טיפול בבעיות בריאותיות שונות, בטיפול בהשמנת יתר יש למי שלוקים בתופעה תפקיד פעיל מרכזי חשוב ביותר בשינוי שניתן לחולל במצבם. מודעות לנזקים המצטברים, חלקם מסוכנים ובלתי הפיכים, הנגרמים בעטיה של השמנת יתר היא חלק חשוב ומניע מרכזי ביצירת השינוי ובהתמדה באורח חיים שיש בו תרומה חשובה להפחתה במשקל.

במרכז מומחים ד"ר דיין לרפואה משולבת מיישמים, הלכה למעשה, את התפיסה ואת האמונה לפיהן – טיפול אפקטיבי מיטבי הוא זה הממוקד בחולה ולא במחלה. ההתמקדות בחולה עומדת בבסיס התוויית תכנית טיפולית, שבה נדרשים למכלול ההיבטים האישיותיים – גופניים ונפשיים, תוך שילוב שיטות טיפוליות מגישות רפואיות שונות.

גם טיפול בהשמנת יתר מחייב התייחסות להיבטים הנפשיים והמנטאליים של הלוקים בתופעה זו. כך או כך איש מהם לא יוכל להישאר פאסיבי ולקוות כי הדברים ייעשו מאליהם והמשקל יפחת רק בגלל עצם הצורך להפחיתו. ככל שיקדימו הלוקים בהשמנת יתר להבין את חשיבות המאמץ שעליהם להשקיע בהפחתת משקלם בכלל ואת הקשר הישיר בין צמצום במשקל ובין שיפור באיכות חיים, כך תגבר המוטיבציה שלהם להירתם ולהתגייס ולרדת בגדול, בהצלחה!

נגישות

לתאום פגישה

מוזמנים לשלוח לנו הודעה