טיפול בסיבוכי מחלת הסוכרת | מאת ד"ר יוסף דיין

טיפול בסיבוכי מחלת הסוכרת | מאת ד"ר יוסף דיין

יתרונות טיפול בסיבוכי מחלת הסוכרת במרפאתו של דוקטור דיין

 טיפול בתופעה של רגל סוכרתית בשיטה ייחודית בעזרת גז אוזון

 טיפול בכאבים בעזרת גלי הלם

 שימוש באינפוזיות של ויטמינים ומינרלים

 טיפול משולב על מנת להביא להצלחה מירבית

 בדיקה יסודית ומעמיקה לכל מטופל

סוגי ויטמינים ומינרלים החיוניים לגוף

 

 
 
  •  

על הטיפול בסיבוכי מחלת הסוכרת

טיפול בחולי סוכרת אינו פשוט: מורכבות המחלה והסיבוכים הרפואיים הנובעים ממנה מחייבות את המטפל לרגישות מקסימלית

מאת: ד"ר יוסף דיין

סוכרת הינה מחלה מטבולית מורכבת ואי לכך הטיפול באדם הסובל ממחלת סוכרת מחייב טיפול רב מערכתי. אדם סוכרתי, גם אם אינו מציג סיבוכים בריאותיים, חייב להימצא תחת מעקב רופא משפחה או רופא פנימי, בעל יכולת הסתכלות רחבה וכלל מערכתית. יש להתאים לחולה סוכרת דיאטה אישית בהתאם לעיסוקיו, למבנה גופו, תוך התחשבות במחלות אחרות מהן הוא סובל. טיפול בחולה סוכרת מחייב התייחסות למשקל גוף נכון, לשתייה מרובה, ולהשלמה מרכיבים תזונתיים חיוניים ע"י מתן ויטמינים ומינרלים (בבליעה או באינפוזיות), במידה והוא סובל מהפרעות ספיגה.

איך מתמודדים עם חולי סוכרת

בחולה עם עדות לסיבוכי סוכרת עם רגל סוכרתית והתפתחות פצע הנוטה להזדהם, יש לתקוף את הבעיה מכמה כיוונים בעת ובעונה אחת ולבצע מספר צעדים:

•בדיקת הפצע באופן יסודי ומעמיק, תוך לקיחת משטח מקומי (עדיף 2 משטחים), על מנת לברר אם קיים זיהום בתוך הפצע.

•טיפול באוזון – במרבית המקרים יש צורך לבצע טיפול מקומי בכף הרגל באמצעות שקית מקומית של אוזון. חשוב לחזור על הטיפול באוזון כפעמיים שלוש בשבוע, ובין טיפול לטיפול יש לשקול מריחת משחת שמן זית מועשרת באוזון.

• גלי הלם – במידת הצורך, יש לשקול טיפול מקומי בכף הרגל באמצעות מכשיר גלי הלם, הנותן חבטות קלות ומתמשכות על כף הרגל. גלי הלם יכולים להביא לפתיחת כלי דם זעירים בכפות הרגליים, ובצורה זאת לשפר את זרימת הדם באזור הפצע, מה שעשוי לגרום להחלמה מהירה יותר.

אינפוזיות ויטמינים ומינרלים –  הטיפול באינפוזיות כולל מתן ויטמינים כמו B12 , חומצה פולית, מגנזיום. במידה ורמת החלבונים בדם נמוכה – יש להוסיף לעירויים חומצות אמינו חיוניות. כמו כן חייבת האינפוזיה לכלול תכשירים שונים בעלת פעילות המרחיבה כלי דם כמו FONZYLAN, או TORENTAL וכן הפרין ועזרקאין.

• יש לתת טיפול מתאים כנגד כאבים – במידה וקיימים.

• יש לשקול מתן טיפולי אוזון בזריקות או באינפוזיות בהתאם לחומרת הפצע.

• יש להתאים למטופל משחה מיוחדת – המשתנה ממטופל למטופל – ועמה לחבוש את הפצע.

בכל מקרה, יש לקחת בחשבון שתהליך הבראת הפצע הוא תהליך ממושך שלעיתים דורש שינוי בטיפול בהתאם להתפתחויות. רק שילוב של מגוון טיפולים מהסוג שצויינו לעיל יכול להביא לפריצת דרך משמעותית אצל חולי סוכרת ולמנוע את הצורך בכריתה.

נגישות

לתאום פגישה

מוזמנים לשלוח לנו הודעה