מה צריך לדעת בנוגע למימוש זכויות רפואיות

מה צריך לדעת בנוגע למימוש זכויות רפואיות

לא אצל כל האנשים הבריאות מושלמת. ישנם לא מעט אנשים אשר סובלים מתופעות כאלה ואחרות אשר מקשות על ההתנהלות השגרתית והיומיומית שלהם. לעתים השפעה זו עלולה להיות משמעותית ויכולה ממש לפגוע באיכות החיים שלהם. ישנם כמה וכמה מצבים בריאותיים אשר מזכים בהטבות כלכליות או חברתיות שונות כדי להקל על האדם החולה בהתנהלות היומיומית שלו. לשם קבלת זכויות והטבות אלה יש להבין את התחום המורכב של מימוש זכויות רפואיות.

4417.jpg

מהו מימוש זכויות רפואיות? 

מדובר בענף שלם אשר נושק מתחומים רבים – התחום הרפואי, המשפטי, החברתי והכלכלי. מצד אחד, ישנם חוקים ותקנות במדינה העוסקים בהטבות וההקלות אשר מגיעות לאוכלוסיות שונות בשל מצבים רפואיים כאלה ואחרים.

מצד שני – מדובר אך ורק בחוקים יבשים ועל מנת ליהנות מההטבות או ההקלות יש להבין בדיוק את מצבו האישי והפרטי של כל מבקש ומבקש. לכל סוג של מצב רפואי או פתולוגי יש דרגות חומרה, סוגים או קצב התפתחות ולא תמיד מצב שנראה על פניו דומה אצל שני אנשים יזכה אותם בדיוק באופן הטבות.

אנשים רבים לעתים קרובות כלל אינם יודעים שיש באפשרותם לקבל הטבות שונות בשל מצבם הרפואי והם נזקקים לעזרה וסיוע צמודים בתחום מימוש זכויות רפואיות כדי להבין בדיוק במה דברים אמורים וכיצד כדאי להם לפעול. לעתים מדובר במצב רפואי שנמשך כבר זמן רב ואנשים אלה כלל לא יודעים שמדובר במצב שבגינו הם יכולים לממש זכויות רפואיות על פי החוק.

כיצד מבצעים מימוש זכויות רפואיות? 

לצורך מימוש זכויות רפואיות יש צורך בליווי של איש מקצוע אשר בקיא בתהליכים הן מול הממסד הרפואי והן מול גופי הרווחה בממשלה וביטוח לאומי. ישנן ועדות רפואיות שצריך להופיע בפניהן ולפרט את המצב הרפואי ואת המגבלות הגופניות והפיזיות שנגרמות בשל מצב זה. עליהם להצטייד בחוות דעת רפואיות מרופא מומחה מוסמך שמאושר לתת חוות דעת לביטוח הלאומי וכדאי שיהיה להם ייצוג בוועדה על ידי עורך דין או איש מקצוע שיש לו ניסיון וידע בוועדות אלה.

 

בדרך זו יהיה קל יותר לוודא שהזכויות ניתנות כפי שהן מגיעות לחולים והם יכולים לקבל את ההקלות שמגיעות להם כדי שאיכות החיים שלהם תעלה לאין שיעור מאיכות החיים הנוכחית ללא מתן ההטבות. כל סכום פעוט שהם יכולים לחסוך מתשלומי מיסים יכולים להקל על החיים הכלכליים היומיומיים שלהם ואפילו להביא אותם לכדי רווחה כלכלית.

נגישות

לתאום פגישה

מוזמנים לשלוח לנו הודעה