מעי רגיז טיפול

מעי רגיז טיפול

תסמונת המעי הרגיז היא תופעה נפוצה במיוחד בקרב האוכלוסייה המערבית, ושכיחותה נעה בטווח שבין 10% ל-20%. התסמונת נותנת את ביטוייה בכאבים עוויתיים הממוקדים באזור התחתון של הבטן ושינויים במרקם ותכיפות היציאות כמו יציאות בלתי סדירות, שלשולים או עצירות.

תופעות אלו מלוות לעתים בתסמינים נוספים כגון יציאות עם ריר, תחושה של נפיחות בבטן והתרוקנות לא מלאה. תדירות התסמינים ועוצמתם עשויה להשתנות מאדם לאדם ולנוע מתסמינים קלים שאינם משפיעים כמעט על שגרת החיים ועד לתסמינים קשים שעלולים לגרום לפגיעה משמעותית באיכות החיים.

מהמרכז לרפואה משולבת ד"ר דיין לרפואה משולבת מסבירים שאין כיום תרופה מסוימת לריפוי התסמונת, והטיפול במעי רגיז מתמקד בעיקר בהקלה על התסמינים, באופן שנועד לאפשר ללוקים בתסמונת ניהול של אורח חיים תקין ככל שניתן.

1626

הרפואה הקונבנציונלית: טיפול בתרופות להקלה על הסימפטומים

הטיפול במעי רגיז ברפואה הקונבנציונלית מתמקד בעיקרו במתן תרופות המשמשות להקלה על הסימפטומים של תסמונת, בהן תרופות נוגדות עוויתות, תרופות משלשלות או נוגדות שלשול ותרופות נוגדות דיכאון. תרופות נוגדות התכווצויות ועוויתות במערכת העיכול מסייעות בהרפיית השרירים. תרופות אלו אינן מומלצות לנשים הרות ותופעות הלוואי שלהן כוללות עצירות, בחילה אי שקט.

התרופות לטיפול בעצירות הנובעת ממעי רגיז מבוססות על מספר מנגנוני פעולה שונים, בהם משלשלים יוצרי נפח, משלשלים להמרצת תנועתיות המעי ולריכוך הצואה. שימוש ממושך במשלשלים לטיפול במעי רגיז עלול לפגוע בתקינות פעולת מעיים, לערער את מאזן האשלגן ולגרום לתשישות וחולשה.

כמו כן, חשוב להקפיד על שתיית נוזלים למניעת חסימה במערכת העיכול. תרופות נוגדות שלשול פועלות על האטת התכווצויות שרירי המעיים והפיכת הצואה למוצקה יותר. תופעות הלוואי של התרופות הללו כוללות סחרחורת, ישנוניות, עוויתות ונפיחות בבטן.

מעי רגיז טיפול:

טיפול במעי רגיז המוענק בהמרכז לרפואה משולבת ד"ר דיין נשען על מודל ייחודי ומורכב פרטנית לכל מטופל ומטופל בהתאם למצבו הרפואי ואורח חייו. התכנית הטיפולית עשויה לכלול שינוי במרכיבי התזונה והרגלי האכילה ודיאטה מיוחדת בשיטת ד"ר מאייר.

כמו כן, ניתנים במידת הצורך עירויים של ויטמינים ומינרלים על מנת לאפשר לגוף לקבל את כל החומרים הנדרשים לו ליצירת הבסיס התזונתי לחיזוק הגוף ולריפוי התסמונת באופן ישיר ותוך עקיפת מערכת העיכול.

הטיפול במעי רגיז כולל לעתים גם קולוניק הידרותרפיה לניקוי הדפנות ושיפור תפקודם של המעיים, וכן טיפול בעזרת גז אוזון ותוספים כגון קוליביוגן במטרה לשפר את אספקת החמצן ולסייע לגוף בבניית רירית מעיים חדשה החיונית לתנועת מעיים תקינה, לספיגה יעילה של המזון ולמניעת דלקות. במידת הצורך משולב גם טיפול בהומאופתיה לשיפור התהליך הטיפולי.

נגישות

לתאום פגישה

מוזמנים לשלוח לנו הודעה