סובלים מכאבים בכף הרגל? הכול על דורבן בעקב

סובלים מכאבים בכף הרגל? הכול על דורבן בעקב

דורבן בעקב הוא השם העממי שהוענק למחלת החיתולית הכפית ונחשב לאחת מהסיבות הנפוצות לכאבים בכף הרגל. מהמרכז לרפואה משולבת ד"ר דיין לרפואה משולבת מסבירים שהחיתולית הכפית הנה רצועה ארוכה ורחבה הממוקמת בתחתית כף הרגל, והיא תומכת בקשת כף הרגל ומקשרת את העקב לכל אחת מהאצבעות. דורבן בעקב מהווה, למעשה, מצב דלקתי של הרצועה, לרוב בעקבות עומס יתר.

בקבוצת הסיכון להופעת הדורבן, כמו גם שחיקת סחוס בברך, נמצאים אנשים שנוהגים דרך קבע לעמוד, ללכת, לרוץ או לנתר, ובפרט על משטחים קשים, כמו לדוגמה שחקני כדורסל, אצנים מקצועיים, רקדנים, מורים, מלצרים וכן הלאה. גורמי סיכון נוספים כוללים השמנת יתר, כפות רגליים שמתאפיינות בקשתות מוגבהות או שטוחות, פעילות גופנית בלתי מווסתת ונעילת נעליים שאינן מתאימות. התופעה שכיחה ביותר בגילאי 40-60.

19375

דורבן בעקב: תסמינים ודרכי טיפול קונבנציונליות

הסימפטום העיקרי הוא כאבים בעקב, ובפרט לאחר מנוחה ממושכת או יקיצה משינה. ישנם אנשים שמתלוננים על כאב חד או תחושת צריבה, בעוד אחרים מדווחים על כאב עמום.

בקרב אנשים הסובלים מדורבן בעקב עשויה לעתים להופיע בליטה גרמית שיוצאת מעצם העקב לכיוון האצבעות. בעבר נטו לייחס לבליטה הזו את הכאבים בעקב, אולם ההערכה המקובלת כיום היא שהבליטה נובעת מהמצב הדלקתי.

הפתרונות המקובלים כוללים מנוחה לרגליים, קומפרסים קרים, התאמת מדרסים מסיליקון והמלצה להפחתה בפעילות הגופנית. הטיפול הקונבנציונלי כולל לרוב תרופות נוגדות דלקת (כמו נורופן ואדוויל) להקלה בכאבים, שימוש בסדי לילה וזריקות המהוות שילוב של סטרואידים עם חומר הרדמה מקומי. מטופלים שאינם מגיבים לטיפולים השמרניים המקובלים, מופנים בדרך כלל לניתוח לצורך ניתוק חלקי של הרצועה מהעקב.

לחסוך בניתוחים, כאב וסבל ולהביא את המטופל לכדי הבראה מלאה

מחלקת הכאב של מרכז מומחים ד"ר דיין משלבת בין טיפולים מתחום הרפואה הקונבנציונלית לבין שיטות שונות מתחום הרפואה המשלימה מתוך מטרה לחסוך בניתוחים, כאב וסבל ולהביא את המטופל לכדי הבראה מלאה. המרכז הרפואי נותן מענה למגוון בעיות אורתופדיות שונות, החל מדורבן בעקב, כאבי ברכיים, וכאבים בגב תחתון, וכלה בכתף קפואה, מרפק טניס, אצבע הדק וכאבים בשורש כף היד.

בין השיטות הטיפוליות השונות המיושמות במרפאת הכאב ניתן למנות טיפול בלייזר, טיפול בגלי הלם, מנורת אינפרא אדום וטיפול עצבי (Neural Therapy). שיטות טיפוליות נוספות כוללות מיטת פולסים מגנטיים, עירויים של ויטמינים וטיפול באוזון באמצעות עירוי או בהזרקה מקומית. הטיפולים המוצעים במרפאה הנם פרטניים ומותאמים אינדיבידואלית לכל מטופל לאחר אבחון של רופא מומחה וראיון אישי.

נגישות

לתאום פגישה

מוזמנים לשלוח לנו הודעה