סיפורי מקרה

סיפורים אישיים של מטופלים

סיפורי מקרה

רפואה פנימית

מחלת לב

.מ בן 90+ הגיע למרפאה לפני כ 4 שנים כשנתיים אחרי התקף לב מתפקד ביום יום, הגיע חלש מאוד עם סחרחורות וחוסר תאבון. בדיקות דם הראו ירידה ברמת הברזל בדם. לאחר פגישה ראשונה עם הרופא ורישום מדוייק של התרופות הוחלט לשנות את מינון התרופות בהתאם למשקל הנוכחי. בנוסף קיבל מס' עירויים של ויטמינים ומינרלים, עירויי ברזל וייעוץ תזונתי מקיף המותאם לגילו. היום אחרי 4 שנים האיש הולך, מתפקד ורק הזדקן. עדיין מקבל אינפוזיות בתדירות של 1 ל-3 חודשים. אין ספק שהתודה מגיעה לדר' דיין.
 


 

זיהומים

ר. הגיע למרפאה לאחר שהבת גילתה פצע בבוהן, עקב גילו המבוגר קיימת בעיה של זרימת דם והחשש היה שיתפתח נמק. בבדיקה התגלה זיהום קל (תרבית) שטופל בעזרת אנטיביוטיקה, יחד עם זאת האנטיביוטיקה לא פותרת את בעיית הפצע ולכן טופל גם בטיפולי אוזון מיוחדים לכף רגל (לא פולשני) ולאחר כ 5 טיפולים הפצע נסגר ובא לציון גואל.


מחלת קרוהן

 לפני כ- 10 שנים הגיע א.י. למרפאה כשהוא סובל מבעיות חמורות של מערכת העיכול (קרוהן) האדון טופל בתכשיר שנקרא קוליביוגן (ניתן לקרוא באתר) כיום אחרי כמה חודשים אינטנסיבים של טיפולים הוא מרגיש טוב יותר ומגיע רק לטיפולי תחזוקה אחת לחודש חודשיים.


טיפול תומך לחולי סרטן

 מ.ד. גב' בת 80 הגיעה בשנת 1996 לטיפול תומך בחולי סרטן אחרי ניתוח הסרת גידול וטיפולים כימותרפיים, אחרי מס' עירויים של ויטמינים ומינרלים וייעוץ תזונתי השתפר מצבה הגופני וכעת אחרי כמעט 20 שנה מקפידה הגב' להגיע אחת לחודש ולקבל עירוי ואף דאגה להפנות מטופלים נוספים.


מחלות מערכת העיכול

 י.מ הגיעה למרפאה אחרי ניתוח כריתת קיבה ותוך קבלת טיפולים כימותרפיים. אחרי קבלת טיפולים תומכים השתפר המצב, הגב' כבר 10 שנים אחרי ומקפידה להגיע אחת לשלושה חודשים כדי לקבל טיפול תומך.


 

 סוכרת

א.ד בן 52, נשוי ואב לשני ילדים, עובד בבנק במשרה בכירה, ללא היסטוריה של מחלות רקע רפואיות, לא עבר ניתוחים, מעולם לא היה מאושפז, חי חיים שקטים ומסודרים. שמונה שנים לפני ביקורו במרפאה הופיעה אצלו סוכרת.
להמשך המאמר לחץ כאן

סיפורי מקרה

 דלקת ממושכת וכרונית בפרוסטטה

י', גבר צעיר בן 32, נשוי מזה שלוש שנים ללא ילדים, עובד הייטק. כשבע שנים לפני בואו למרפאה החל לסבול מתחושות לא נעימות באזור האגן התחתון עם הקרנה לאזור שק האשכים ופי הטבעת, תכיפות בהשתנה שהיא איננה קבועה. הוא ואשתו מנסים מזה כשנתיים להיכנס להריון ללא תוצאות, ובברור שנעשה נאמר לו שאיכות הזרע שלו ירודה.
להמשך המאמר לחץ כאן

סיפורי מקרהאורתופדיה

הסתיידות בכתף

מ.ד. בן 56 נשוי+3 , עובד כמחסנאי בחברת רכב  גדולה מזה כ 31 שנה, ללא היסטוריה של מחלות רקע או אשפוזים, אינו נוטל תרופות באופן קבוע, ומעולם לא עבר ניתוחים. בשנתיים האחרונות סבל מכאבי בכתף שמאל עם הגבלה תפקודית שהתבטאה בהרמת יד  שמאל עד גובה הכתף בכבד…
להמשך המאמר לחץ כאן

סיפורי מקרה

 דורבן העקב

ש.מ. בן 37 בריא בד"כ, מתכנת מחשבים בחברה ידועה, מבלה כ- 6 שעות שבועיות במכון הכושר.בששת החודשים האחרונים  טרם בואו למרפאתי, החל לסבול מכאבים בעקב ימין בצעד ראשון בבוקר. הכאבים היו מסוג דוקר וגרמו לו לצליעה
להמשך המאמר לחץ כאן

סיפורי מקרה

אי-חיבור של שברים

י.ש  בת 36 , נשואה + 3 ילדים עובדת כמזכירה בחברת תרופות. ברקע הרפואי שלה ידועה כסובלת מאי-ספיקת כליות מתקדמת מזה כ 12 שנה, עברה כבר השתלת כליה אחת שתפקדה למשך מספר שנים בלבד, וכיום יש דחייה של השתל ומועמדת להשתלה נוספת של הכליה. עד הניתוח מטופלת בדיאליזה 3 פעמים השבוע.
להמשך המאמר לחץ כאן

סיפורי מקרה

מרפק טניס

שמעון עובד כמחסנאי באחת מחברות יבואני הרכב מזה כ 15 שנה.  בחודשים האחרונים החל לחוש כאבים במרפק ימין  שגרמו לו להגבלה תפקודית  עם קושי בביצוע  המטלות היומיומיות.

להמשך המאמר לחץ כאן

סיפורי מקרהבריאות הנפש

תאור מקרה – פרפקציוניזם

צ' בשנות ה-20 המוקדמות שלה, הצעירה מבין שלושה אחים, בחורה נאה מאוד ולבושה בלבוש אופנתי. בפגישה הראשונה סיפרה צ' על ילדות שהיתה "בסך הכל בסדר". להוריה עסק משגשג המאפשר לה ולשני אחיה הגדולים לחיות ללא דאגות חומריות. בילדותה היו הוריה עסוקים במשך רוב שעות היום …
להמשך המאמר לחץ כאן

סיפורי מקרהרפואה סינית

טיפול בדיקור: למה אצלך זה עובד???!!!

באחד מהטיפולים שעשיתי שאלה אותי המטופלת "פוריה, למה רק אצלך זה עובד? למה כל מה שעשיתי עד היום לא עזר לי בכלל?" המטופלת, יש לציין, הגיעה אלי לקליניקה בבנימינה עם כאבי גב תחתון. היא עברה ניתוח לפני כמה שנים ומאז סבלה מכאבים עזים, אותם ניסתה לפתור באמצעות טיפולי פיזיותרפיה, ומשאלה לא עזרו, פנתה במשך כחצי שנה למרפאים אלטרנטיביים שונים..
להמשך המאמר לחץ כאן

נגישות

לתאום פגישה

מוזמנים לשלוח לנו הודעה