עוקפים את מחלות מערכת העיכול

עוקפים את מחלות מערכת העיכול

אריכות הימים לה אנו זוכים היום מתאפשרת הודות להתפתחות הרפואה והמדע והודות לשיפור המודעות לאורח חיים בריא, אולם התבגרות הגוף תורמת לשינויים פיזיולוגיים המחלישים את מערכותיו למשל:
הידרדרות בראייה, החלשות השיניים, בעיות עיכול, עייפות כרונית, כאבי עצמות ופרקים, אנמיה, בעיות תזונה ועוד.

שינויים פיסיולוגיים בגיל השלישי

כשבריאותו של אדם נחלשת, יורד גם מצב הרוח מה שמאפיין דיכאון קליני ומשפיע משמעותית על ירידה בתפקוד מערכת החיסון, שאמורה להגן על הגוף תוך מלחמה בוירוסים, חיידקים, אלרגנים ומחוללי מחלות, ולכן בני הגיל השלישי מועדים יותר לחלות.

מבוגרים חווים שינויים בהרכב התא המשפחתי, שעשוי להשאירם בודדים, ללא חשק לבשל, לאכול ובטח שלא לקנות ולסחוב קניות, מצב זה עלול להוביל לתזונה לקויה.

מערכת העיכול, מזדקנת אף היא ואינה מתפקדת כבעבר. קיימים שיבושים ביציאות והיכולת הגופנית לניצול המזון פוחתת. נוצר מצב שבו הספיגה ירודה (פעמים רבות בשל הפרעות בלעיסה) וזו עשויה לגרום לתת תזונה. איכות הספיגה נפגעת לעיתים עד כדי כך שגם תזונה נכונה ועשירה עשויה שלא לעזור. זו הסיבה שמבוגרים הלוקחים תוספי מזון במתן דרך הפה אינם חשים הקלה וממשיכים לרדת במשקל, לחוות חולשה, ירידה במערכת החיסונית, זיהומים שונים כגון זיהומים בנרתיק, ומעגל חוזר של נטילת תרופות אנטיביוטיות, מה שמחליש עוד יותר את הגוף ואת מערכותיו.

6165 (1)

תת תזונה בגיל השלישי

בגיל השלישי ישנה חשיבות רבה לשמירה על משקל יציב ולצריכה תזונתית מאוזנת. חשוב לשים לב למבוגרים, המאבדים ממשקלם גם אם הדבר מתרחש באופן איטי והדרגתי.

תמרורי אזהרה:

  • ירידה כללית בתיאבון – גם כשמגישים לאדם תבשיל האהוב עליו
  • ירידה בחיוניות
  • סימני דיכאון קליני
  • הבגדים או התכשיטים רפויים על הגוף (לבדוק האם שעון היד רופף?)

סימנים מסוג זה מסייעים לבני המשפחה להבחין בשינוי. חשוב מאוד להתערב מוקדם ככל האפשר ולפנות לקבלת טיפול.

כמה תרופות לקחת ואיך

קשישים הסובלים ממס' סימפטומים עשויים להגיע למצב שבו הם לוקחים 12 (ויותר) תרופות ביום, כשכל תרופה מתאימה לסימפטום אחר, באין גורם אחד המומחה בטיפול רב מערכתי עלול להיווצר מצב של כפילויות ושל הפרעות רק מעצם ריבוי היתר של התרופות ובלבול באופן לקיחתם.

חשוב ביותר לעשות סדר בתרופות ע"י רופא אחד, מומחה, בעל ידע רב מערכתי. במקרים רבים נמצא שחלק מהתרופות מיותרות, ולא רק שאינן מועילות הן גם עשויות להזיק. לעיתים ניתן להפחית תרופות בהדרגה ולבחון הכנסת אלמנטים טבעיים במקום תרופות מסוימות. כך ההשתעבדות לתרופות יורדת וההרגשה הכללית משתפרת.

רפואה מאבחנת ומשלבת

דר' דיין הינו מומחה רפואה פנימית המשלבת טיפול ברפואה משלימה, עם ניסיון רב ברפואת הגיל השלישי וידע רב ברפואה טבעית ובעל ניסיון קליני של אלפי מקרים (בלמעלה מ 30 שנה) מאבחן במרפאתו מדי יום מטופלים רבים הסובלים מבעיות כרוניות ובעיות רב מערכתיות במיוחד בקרב אוכלוסיית הגיל השלישי. במרפאתו משולבת רפואה קונבנציונלית ורפואה משלימה תוך התאמת הטיפול למטופל באופן אישי.

אנו מזמינים אתכם למפגש אבחון, בו  תיערך אינטגרציה בין מצבו הרב מערכתי של המטופל ובין האמצעים לטיפול. לכל אדם מוקדש הזמן הדרוש לבחינה מחודשת של הטיפולים והתרופות שמקבל, נשקלים תחליפים טבעיים לתרופות הקיימות או אמצעים אחרים להקלה בנושאי התזונה, העיכול, השינה, מצב הרוח, מצב תת התזונה ועוד.
בעת הצורך ניתנת תוכנית להמשך הטיפול העשויה לשלב פרוביוטיקה ייחודית,צום רפואי וטיפולים נוספים הניתנים במרפאה כגון: טיפולי אוזון, עירויים עשירים של ויטמינים ומינרלים, צמחי מרפא ועוד.

מ.בן 90+ " אני מקבל אינפוזיות פעם ב-3 חודשים שמאוששות אותי מאוד..אין ספק שהתודה מגיעה לדר' דיין"
הגעתי לאחר התקף לב חלש וסבלתי מסחרחורות ומחוסר תאבון. הייתה לי רמת ברזל ירודה בדם. מפגישה עם דר' דיין הוחלט לשנות את מינון התרופות שנטלתי ולסייע לגופי להתאושש עם מס' עירויי ויטמינים ומינרלים, ברזל וייעוץ תזונתי מקיף המותאם לגילי. היום לאחר 4 שנים אני יכול ללכת ולתפקד, ובסה"כ הזדקנתי.. אני עדיין מקבל אינפוזיות בתדירות של פעם ב -3 חודשים שמאוששות אותי מאוד, אין ספק שהתודה מגיעה לדר' דיין".

נגישות

לתאום פגישה

מוזמנים לשלוח לנו הודעה