פצעים קשיי ריפוי - אל תאבדו תקווה וסיכוי

פצעים קשיי ריפוי - אל תאבדו תקווה וסיכוי

לא כל פצע מתאחה ומגליד במהירות. ישנם פצעים שנוצרים בהדרגה ונגרמים לא בהכרח מטראומה חיצונית הגורמת לפציעה אלא כתוצאה מתהליכים גופניים שונים, כגון פצע עורקי הנגרם בשל אספקת חמצן לקויה ובלתי מספקת לכפות הרגליים, פצע ורידי, הנגרם בשל העדר תפקוד של ורידי הרגליים ועוד. אלה ואחרים מכונים פצעים קשיי ריפוי.


במרכז לרפואה משולבת של ד"ר דיין לרפואה משולבת מוצע מתווה טיפולי משולב, ייחודי, שמבוסס על שיטות מהרפואה הקונבנציונלית ושל הרפואה המשלימה. כבר באבחון הראשוני מתוודעים המומחים על סיבת הפצע הכרוני (סכרת, עודף שומנים בדם, לחץ דם גבוה ועוד) אשר במצבים חריפים במיוחד עלולים לגרום אף לקטיעת רגל.

טיפול תומך בגיל המבוגר

הטיפול אפקטיבי מאחר שהוא מתבצע על ידי צוות רב מערכתי תוך שימוש בשיטות שונות. אבחון קליני של הפצע, ניקויו, מתן טיפול אנטיביוטי על פי הצורך, טיפול במכשיר מיוחד להאצה ולשיפור זרימת הדם, מתן טיפול נקודתי בתערובת של אוזון וחמצן, חבישה בחומרים מיוחדים ועוד.

פצעים קשיי ריפוי – גם הנפש מתגייסת לריפויים

פצעים קשיי ריפוי מטופלים, כאמור, באופן פרטני. במקרים מסוימים עשוי להידרש טיפול באמצעות תכשירים להפחתת בצקת, עירוי מינרלים וויטמינים לשיפור התזונה והעור, גריבת גרב אלסטית ועוד.
חשוב לציין, כי המתווה הטיפולי עשוי להיות שונה מאדם לאדם. במקרה הצורך, על פי מיטב שיקול הדעת המקצועי והתרשמות הצוות הרפואי, עשויה להינתן תכנית טיפולית שתכלול, בין השאר, ייעוץ לשינוי תזונה בפרט ואורח החיים בכלל.

זה מכבר מוכר ומוכח הקשר הישיר וההדוק בין גוף לנפש וההשפעה ההדדית שביניהם. אימוץ דפוסי התנהגות ושינוי הרגלים והשתתתם על שילוב בין מנוחה ופעילות גופנית, שינוי תזונתי, אשר דיאטנית מקצועית תבחן ותציע במסגרתו תפריט מועשר בתוספים נדרשים – כל אלה עשויים להוות תרומה חשובה להקלה על קשיי הריפוי.

מטופלים רבים שטופלו במרכז במתווה הטיפולי הייחודי זכו וזוכים לשיפור משמעותי באיכות חייהם. אין פירושם של פצעים קשיי ריפוי שאינם ניתנים לריפוי, אלא על מנת שיירפאו דרושה נטילת אחריות של מי שלוקים בהם על חייהם ומתבקש ואף נדרש מהם – לטובתם!- שיתוף פעולה מלא עם הצוות הרפואי המקצועי. להחלמה, לריפוי ולבריאות!.

נגישות

לתאום פגישה

מוזמנים לשלוח לנו הודעה