מחלות וליקויים בכלי הדם

גורם התמותה העיקרי בעולם, כיום, הוא שילוב בין שלוש מחלות ומצבים גופניים: טרשת העורקים, יתר לחץ דם ושומני דם מוגברים (כולסטרול וטריגליצרידים).  טרשת העורקים

טרשת העורקים (Atherosclerosis ,Arteriosclerosis) היא מחלה בה דופנות העורקים מתעבות בהדרגה וזרימת הדם לאיברים השונים הולכת ופוחתת. למחלה אין סימנים חיצוניים והיא עלולה להתגלות רק בשלב מאוחר וקריטי, כשהעורקים חסומים בשיעור ניכר מנפחם. הגורמים להתפתחות המחלה הם יתר לחץ דם, סוכרת, כולסטרול גבוה, טריגליצרידים גבוהים ועישון. קיומם של אלה גורם להפחתת זרימת הדם למוח, ללב, לכליות, לגפיים התחתונים ולאיברי המין. על רקע זה עלולים להתרחש אירועים קיצוניים, כמו: אירוע מוחי, אוטם שריר הלב (התקף לב), ירידה בתפקודי הכליות, אימפוטנציה ואף התפתחות של פצעים מטרידים בכפות הרגליים.

יתר לחץ דם

יתר לחץ-דם נחשב אחד מגורמי הסיכון להתקפי לב, בעיקר אצל גברים מעל גיל 40. מחלה זו עלולה להיות קשורה גם באירועים מוחיים, בפגיעה בראייה ובירידה בתפקודי כליות. גם למחלה זו אין, לרוב, סימנים מיוחדים מוקדמים וקשה לאבחן אותה, ללא מדידה של לחץ הדם. לעיתים קרובות, המחלה מאובחנת רק בשלב הסיבוכים ואז מתברר שהחולה סבל ממנה שנים רבות. משום כך נקרא יתר לחץ דם גם "הרוצח השקט".  

שומני דם מוגברים (כולסטרול וטריגליצרידים)רמה גבוהה מדי של שומנים מוגברים בדם עלולה לגרום לשינויים בדופנות העורקים, לירידה באספקת הדם לאיברי המטרה השונים בגוף (המוח, הלב, הרגליים ועוד) ולטרשת העורקים, שהיא התהליך המקדים למחלת לב ולמחלות נוספות.

2799144

המודל הטיפולי המיוחד שלנו

  • טיפול תזונתי ושינוי הרגלים – פיתחנו מודל טיפולי, המבוסס על שיטת ד"ר מאייר ומותאם במיוחד למחלות הכרוניות והפנימיות ולמציאות בישראל. הטיפול על פי מודל זה משיג תוצאות אופטימליות.
  • מתן עירוי ויטמינים ומינרלים – קוקטייל ויטמינים מיוחד, שמטרתו להביא לשיפור בקצב חילוף החומרים בגוף, תוך התגברות על בעיות ספיגה אפשריות.  
  • טיפול באוזון הן באמצעות זריקות ואינפוזיות.

טיפול מלא ומוצלח יכול להביא להורדת רמת השומנים בדם, לירידה במשקל, לניקוי הגוף מרעלים, להורדת רמת השומנים בדם, לאיזון יתר של לחץ הדם ולשיפור זרימת הדם בגוף. בחלק מהמקרים, הוא אף יכול לאפשר הפחתת כמות התרופות הנצרכת על ידי המטופל.

נגישות

לתאום פגישה

מוזמנים לשלוח לנו הודעה